Gümüş Göğüslük Kullanımı (Emziren Anneler İçin… )

tilt shift lens photo of infant s hand holding index finger 895515

GÜMÜŞ GÖĞÜSLÜK (Emziren Anneler İçin Gümüş Kalkan)

Her kadın çocukluğundan beri istemsiz olarak anne olmayı ister. Bunu hayal eder. Daha çocukluktan itibaren ideal anne olmaya çalışırız. Çocuğumuz vardır ve onu emzirir, uyutur, gazını çıkartır ve de kötülüklerden koruruz. Büyüdüğümüz zaman ise, gerçek annelik duygusunu tattığımızda bu duygunun bambaşka bir şey olduğunu kabul ederiz. Kabul ettiğimiz bir diğer şey de “bu kavramın ne kadar zor ve meşakkatli” olduğudur. Anne olduğumuzda uykusuz ve telaşlı geceler bizi bekler. Emzirirken tahriş olan göğüsler ve acı. Annelik bu acıya değse de neden acısız bir hayatımız olmasın ki? Gümümüzde emziren annelerin merak konusu olan ve çok araştırılan bir soru var: “Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?” Size konu ile ilgili en iyi cevap:Gümüş Göğüslük.Gümüş Göğüslük, 1970 yılından bu yana İtalya’da medikal bir şirket tarafından üretilirken; Ülkemizde ancak son 2 yıldır büyük ilgi görmektedir. Gelin hep beraber bu göğüslük ne işe yarar? Neden hayatımızda olmalı? Sorularını inceleyelim…

Gümüş Göğüslük Tam Anlamı ile Nedir?

Günümüzde gümüşü o kadar çok alanda kullanıyoruz ki: Takılar, ev eşyaları, kullandığımız çatal-bıçak takımları… Hepsi özel hepsinin ayrı yeri var bizim için. Ve daha önceki yazılarımızda da sizlerle paylaştığımız gibi gümüş, doğal tıbbın yüzyıllardır vazgeçemediği bir element olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun temel nedeni de gümüşün tamamen antibakteriyel, iyileştirici ve en önemlisi de doğal olmasıdır. Gümüş, tarihte özellikle Roma’da su gibi sıvıları depolamak üzere dezenfektan olarak kullanılmaktadır. Aynı durum 1800 yıllarda Amerika’da özellikle sağlık alanında kullanılması ile devam ederken, günümüze baktığımızda ise NASA, uzay araçlarındaki suyun saflığını korumak amacı ile kullanılmaktadır. Bugün ise sizlerle yine sağlık açısından gümüş ile ilgili bir ürünü paylaşacağız: Gümüş Göğüslük!, hamileler ve emziren anneler için tasarlanmıştır. Bununla birlikte; tek orijinal gümüş göğüs ucu koruyucu kapağıdır. Uluslararası bir kalite ile 2002 yılından bu yana İtalya’da üretilen,dünya çapında 25’ten fazla ülkede satışı yapılan bir üründür. Bu özel ürünü hem hamilelik döneminde hem de doğum sonrası emzirme döneminde kullanmak mümkündür. En güzel yanı ise ile birlikte başka bir krem ya da kalkan kullanılmasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Kullanım ömrü uzun olan , başka bebekler için kullanım konusunda engel taşımamaktadır. Ülkemizde de bir çok ünlü annemiz bu ürünü kullanarak memnun kaldıklarını dile getirerek, takipçilerine tavsiye etmektedir.

Özellikleri

Anne memesi özellikle emzirme döneminde bazen çok acı verici olabilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün verileri incelendiğinde annelerin büyük bir çoğunluğunun emzirmeyi bırakmak istemelerinin başlıca nedeninin göğüs ucu yaraları olduğu görülmektedir. Fakat biliyoruz bebeler için anne sütü en iyi besindir. Burada hem annenin canı yanmakta hem de bebek temel besininden olmaktadır. İki açıdan da durum oldukça üzücüdür. Bu nedenle ki; Anne ve anne adayları, gelin şimdi beraber bu muhteşem ürünün genel özelliklerini inceleyelim;

• Kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamaktadır.

• Hem hamilelik döneminde hem de emzirme döneminde kullanılmak üzere anne ve anne adayları için tasarlanmıştır.

• 925 ayar koruyucu gümüştür.

• Özellikle Emzirme döneminde, oluşmakta olan göğüs ucu hassaslaşmasına karşı göğüs ucunun korunması amacıyla yapılacak olan en uygun bir seçenektir.

• Zaman geçse de işlevselliğini kaybetmez.

• Uzun ömürlü olması nedeni ile diğer nesillere de gönül rahatlığı ile aktarılabilir.

• Anne sütü tadını veya kokusunu hiçbir şekilde etkilemez.

• Her yerde ve her zaman kullanılabilir.

• Krem kullanımı gerektirmez, böylece bulaşma gibi bir sorun oluşturmaz, bebeğiniz kimyasallara maruz kalmaz.

• Sürtünmeler için koruyucu bir kalkandır.

• Tek bedendir, tüm göğüs tiplerine uygun olmaktadır.

• Gümüş göğüs ucu kapakları çok hafif ve incedir.

• Tüm gün kullanma imkanınız bulunmaktadır.

• Kalkan görevi de gördüklerinden göğüs ucunun kıyafete sürtünerek tahriş olmasını da önlemektedir.

Gumus Gogusluk 3Nasıl Kullanılmadır?

Sizler ile biraz önce de paylaştığımız gibi bu ürün, hamilelik döneminde önlem amaçlı, hem de doğum sonrası emzirme döneminde kullanmak mümkündür. Kullanımı çok kolaydır. Kapaklar göğüs ucuna kapatılır, sonra sütyen takılır ve kapaklar böylelikle sabitlenir. Ek olarak belirtmek isteriz ki; eğer emzirme döneminde kullanacaksanız göğüs uçlarını emzirme öncesinde yıkamanız gerekmemektedir. Hangi dönemde kullanacaksanız o döneme göre kullanım şekli değişiklik göstermektedir.

a) Hamilelik Döneminde Kullanım: Doğumunuza 2 hafta kala, günde 1-2 saat ile başlayarak gün geçtikçe artan bir süre boyunca takarak kullanmanız önerilmektedir. Bununla birlikte; doğumdan önceki gece kullanılması gerekmemektedir.

b) Emzirme Döneminde Kullanım: Sizinle asıl paylaşmak istediğimiz konu, emzirme döneminde bu ürünün neden ve nasıl kullanılması konusudur. Eğer doğum sonrasında emzirme dönemi dediğimiz dönemde kullanacaksanız (ki kullanımı tavsiye edilmektedir); Emzirmeyi bitirdikten sonra kapakları göğüz uçlarınızın üzerine yerleştiriniz. Emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüz üzerinde durmasına özen göstermelisiniz. Emzirmeye başlamadan önce de kapakları göğsünüzden çıkarın. Eğer bahsedilen şekilde istediğiniz kadar rahatlama hissedemediyseniz, kapakların 1-2 saatte bir çıkarın ve meme uçlarınızı yarım saat havalandırın. Gümüş Göğüslük ile birlikte başka bir krem, yağ ya da losyon kullanmayınız. Kullanmanız durumunda üründen beklenen etkiyi göremeyebilirsiniz. Emzirme döneminde ne kadar uzun süre taksan etkisini o kadar çok görürsün.

Gümüş Göğüslük Nasıl Temizlenmelidir?

Gümüş, tamamen antibakteriyel, iyileştirici ve en önemlisi de doğaldır. Bununla birlikte kendi kendini dezenfekte etme özelliğine sahiptir, bu nedenledir ki bu ürünü hijyen amaçlı sık sık yıkamanıza gerek yoktur. Ürünü ilk defa kullandığınız zamanda bile herhangi bir temizleme işlemine gerek yoktur. Zamanla kapakların içerinde süt kalıntıları biriktiğini gördüğünüzde ve temizleme ihtiyacı hissettiğinizde sadece sudan geçirin ve iyice kurulayın. Ürünü daha sonra tekrar takılabilir ve kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ayda bir kez, karbonatı çok az su ile macun kıvamına getirerek temizleme amaçlı, bu macunu kullanabilirsiniz. Ovarak uygulayın ve sonra yıkayın. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, her yıkama işleminden sonra iyice kurulamanız gerektiğidir. Bu ürün üzerinde deterjan, dezenfektan gibi harici ürünleri temizleme amacı ile kullanmayınız. Ürünü asla kaynatmayın ve de bulaşık makinesinde yıkama yapmayınız. Bunlar ürüne zarar verir. Görüldüğü gibi birçok annenin kullanıp önerdiği bu ürünün birçok önemli özelliği ve yararı bulunmaktadır. Kullanımı ve temizlenmesi oldukça basittir. Hamilelik veya emzirme dönemi fark etmeksizin her dönemde kullanılması faydalı olan bu ürünü, bizler de kullanmanızı tavsiye ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir