Gümüş Suyunun Faydaları?

Ana resim 1

GÜMÜŞ SUYU FAYDALARI?

Bugün sizler ile paylaşacağımız yazımızın konusu; gümüş suyu ve sağladığı faydaların neler olduğu… Sizler gümüş suyu hakkında ne kadar bilgilisiniz? Hiç bu konu hakkında merak ettikleriniz oldu mu? Gümüş suyunun bizler için sağladığı faydalar hakkında bilginiz var mı? Eğer bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum diyorsanız, aradığınız tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz…

Peki Nedir Bu Gümüş Suyu?

Günümüzde yaygın olarak bir kavram vardı: Alternatif Tıp. Birçok hastalığın ne yazık ki kesin bir tedavisi bulunmuş değildir. Bu durumda da alternatif tıp kavramı ile karşılaşırız. Bu kavram, geleneksel ve doğal bitkilerin hastalık tedavisinde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Gümüş suyu da, özellikle alternatif tıp dediğimiz kavramda karşımıza çıkmaktadır. Ve birçok faydası olan bir ürün olarak bilinmektedir. Gelin sizler ile gümüş suyu hakkında bilinmeyenleri beraber inceleyim. Gümüş parçacıklarının içerisinde bulunduğu yere koloidal gümüş adı verilmektedir. Koloidal gümüş, günümüzdeki alternatif tıp yöntemleri arasında oldukça popülerdir. Bunun temel nedeni de insanların çözümü henüz bulunmamış hastalıklar için, çözüm bulmak için aramaya devam etmesidir. Günümüzde gümüş suyunun popüler olduğunu da söylemiş olsak da; modern tıp gelişmeden önce de hastalık ve çeşitli enfeksiyonlar için bir çıkış noktası olarak kullanılmış olduğunu da size hatırlatmak isteriz. Çoğu hastalık antibiyotik ile tedavi edilmektedir. Gümüş suyu, tamamen doğal bir karışımdır. Bu nedenle de antibiyotiğe karşı tercih edilir. Bununla birlikte antibiyotiğe ihtiyaç duyulduğu ve antibiyotiğin yeterli olmadığı durumlarda gümüş suyu aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat bütünü ile antibiyotikten farklıdır. Tamamen doğaldır ve her türlü yan etkiye uzaktır. Bu bilgilere ek olarak metabolizmalarımızda herhangi bir yok edici bir etkisi bulunmamaktadır. Etkisini ise kısa bir sürede göstermesi onun bir diğer önemli özelliğidir. Modern antibiyotikler geliştirilmeden önce, koloidal gümüş çeşitli enfeksiyonlar ve hastalıklar için çok amaçlı bir çare olarak kullanılmıştır.

Yan resim 1 1Gümüş Suyunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Gümüş suyunun özellikle alternatif tıp alanında yaygın olarak kullanıldığını ve gümüş parçacıklarının içerisinde bulunduğu yere koloidal gümüş adı verildiğini sizler ile paylaşmıştık. Koloidal gümüş kavramı, bir sıvı içerisinde asılı olarak küçük gümüş parçacıklarını tanımlamak amacı ile kullanılan terimdir. Bu parçacıklarının büyüklükleri değişkenlik gösterebilirler. Bazıları büyük iken, bazıları ise oldukça küçüktür. Küçük olan parçacıklar, “nanopartikül” olarak adlandırılmaktadır ve çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Sizin ile koloidal gümüş suyunun genel özelliklerini paylaşmak isteriz.

a) Homojenlik: En basit hali ile koloidal gümüş suyunda, gümüş parçacıkları saf su içerisinde homojen olarak dağılmaktadır. Peki bu nasıl mümkündür? Saf su içerisinde çözülen gümüş parçacıkları aynı elektrik yüküne sahiptirler. Aynı elektrik yüküne sahip olduklarından dolayı birbirini itmektedirler. Böylelikle saf su içerisinde çözünürler ve tamamen homojen olarak dağılırlar.

b) Vücutta yığılma yapmaması: Sizler ile homojenlik kavramını paylaşırken, onların aynı yüke sahip olduklarından ve birbirlerini bu nedenle ittiklerinden de bahsetmiştik. Bu özelliği onun vücutta yığılma yapmamasına neden olmaktadır.

c) Kolaylıkla dışarı atılabilmesi: Belirli bir süre dolaşım sisteminde görevlerini yürüten koloidal gümüş suyu, bu görevlerini tamamlarlar. Bu durumdan sonra sindirim sistemi yolu ile kolaylıkla dışarı atılmaktadır.

d) Yan etkisi ve kalıcı bir etkisinin olmaması: Koloidal gümüş suyu hem homojendir hem de sindirim sistemi yardımı ile kolaylıkla dışarı atılabilmektedir. Bu özellikleri onun, hiçbir yan etkiye ve kalıcı etkiye sahip olmamasına neden olmaktadır.

Yan resim 2 1Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gümüş suyu, tamamen doğal bir karışımdır. Bu nedenle de antibiyotiğe karşı tercih edilir. Bununla birlikte antibiyotiğe ihtiyaç duyulduğu ve antibiyotiğin yeterli olmadığı durumlarda gümüş suyu aktif olarak kullanılmaktadır. Koloidal gümüş suyunun faydalarının savunan birçok kişi onun kanseri bile yenebileceğini öne sürmüşlerdir. Yapılan araştırmalar koloidal gümüş suyunun birçok enfeksiyon tedavisi konusunda yardımcı olabileceğini bizlere göstermektedir. Gelin beraber gümüş suyunun faydalarının neler olduğunu birlikte görelim.

 Sinüzit tedavisinde kullanılabilir. Bunun için koloidal gümüş suyunun burun spreyi olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

 Dezenfektan olarak tüm yüzeyler için kullanışlıdır. Gerekli yüzeye sürülür ve bölge mikroplardan kolaylıkla arındırılabilir.

 Yapılan bazı araştırmalar prostat hastalığı konusunda da yardım olabileceğini öngörmektedir.

 Ağrılı olmayan yaraların üzerine sürüldüğü takdirde antiseptik ve antibakteriyel etkileri sayesinde, bu yaraların kolay ve hızlı bir şekilde iyileşmesine neden olmaktadır.

 Tahriş olan veya kaşınan bölgeleriniz için de kullanıma uygundur. Bu etkilerin hızlı bir şekilde azalması konusunda fayda sağlamaktadır. Özellikle yazın güneş yanıklarında kullanılması tavsiye edilmektedir.

 Eklem romatizmasına sahip iseniz, bu konuda da gümüş suyunun faydalı olduğu söylemeliyiz.

 lyme hastalığı, tüberküloz ve hatta HIV / AIDS gibi hastalıkların tedavisi hakkında da insanlara faydalı olabileceği bilinmektedir.

 Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 Zatüre tedavisinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

 Kulak enfeksiyonları için kullanıma uygundur.

 Enfeksiyona uğramış göze uygulandığında, antibiyotiğin bile başaramadığı bir etkiyi gösterdiği ve başarılı sonuçlar aldığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Özellikle 12 yaşından küçük çocuklarda gribi tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır. Peki koloidal gümüş suyunun etkileri temelde nelere bağlıdır? Bu etki, saf su içerisinde yer alan gümüş parçacıklarının büyüklüklerine, onların şekillerine ve de karışımdaki konsantrasyonuna bağlıdır.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Koloidal gümüş suyunun özelliklerini sizle paylaşmıştık. Homojendirler ve sistemi yardı ile kolaylıkla dışarı atılmaktadır. Bu gümüş suyu, 6 dakikada içerisinde etkisini göstermektedir. Ağız yolu ile kullanmak mümkündür. Böylelikle bu su, insan vücudu içerisinde kısa sürede yayılır ve vücudun belli bir süre sonra daha dinç olmasına olanak sağlamaktadır. Bu bilgiye ek olarak, bütün sindirim sorunlarının da çözülmesi konusunda başarılı bir üründür.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tabi ki koloidal gümüş suyunu her saniye bilinçsizce kullanmamalıyız ve de kullanırken dikkat etmemiz gereken birçok şey bulunmaktadır.

 Öncelikle gümüşün ağır metaller sınıfında yer aldığını unutmamalısınız. Bilinçsizce ve yüksek oranlarda kullandığınız zaman zehirlenmelere neden olabilmektedir.

 Çok uzun zaman kullanılırsa; tende, diş etinde mavileşmeye neden olabilir.

 Serin ve karanlık bir oda da veya dolapta tutulmalıdır.

 Gümüş suyunu kullandığınız dönemde sarımsak ve alkolü tüketmemelisiniz.

 Kullanırken gümüş suyunu küçük küçük yudumlar halinde almalı ve ağzınızda belirli bir süre boyunca tutmanız gerekmektedir. Geçmiş ve günümüzde yapılan birçok araştırma bizlere koloidal gümüş suyunun çok fazla faydası olduğunu ve hatalıkların birçoğunda antibiyotiğine karşı alternatif çare olarak göstermiş olsa da; konu hakkında yapılan bilimsel araştırmaların da yeterli olmadığını size söylemek isteriz. Bu nedenledir ki doktorunuza tanışıp, onun önerisi almadan kullanılmamanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü bilinçsizlik ile yapılan kullanım, zehirlenme veya daha kötü durumların oluşmasına neden olabileceğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir